Uprowadzenie dziecka przez rodzica

Od 3 miesięcy do 5 lat więzienia grozi za uprowadzenie dziecka (art. 211 kodeksu karnego). W przypadku skonfliktowanych rodziców, żyjących w rozłączeniu, nierzadko zdarza się, że jeden z rodziców, wbrew woli drugiego, zatrzymuje dziecko u siebie. Trzeba pamiętać, że nie zawsze będzie to stanowiło przestępstwo z art. 211 k.k. (więcej…)
Czytaj więcej

Moc wyroku karnego w sprawie cywilnej

Ustalenia wydanego w postępowaniu karnym prawomocnego wyroku skazującego za przestępstwo wiążą sąd w postępowaniu cywilnym. Dlatego też, wyrok skazujący może być dopiero początkiem kłopotów sprawcy. (więcej…)
Czytaj więcej

Archiwum

Kalendarz

październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Tagi

brak zapłaty wynagrodzenia jako oszustwo brak zapłaty wynagrodzenia jako przestępstwo brak zapłaty za towar jako oszustwo brak zapłaty za towar jako przestępstwo co zrobić gdy nie chcemy dziedziczyć czy hipoteka zmniejsza wartość nieruchomości przy podziale majątku wspólnego działalność gospodarcza w mieszkaniu długi spadkowe jak uniknąć odpowiedzialności za długi spadkowe kontakty z dzieckiem a władza rodzicielska księgi wieczyste majątek wspólny a majątek osobisty mandat karny naruszenie nietykalności cielesnej niewywiązanie się z umowy jako oszustwo niezgodność treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym odpowiedzialność za długi współmałżonka odrzucenie spadku odszkodowanie odwołanie od mandatu karnego oplucie oszustwo podział majątku wspólnego podział majątku wspólnego a wspólny kredyt hipoteczny poklepanie popchnięcie powództwo o ustalenie treści księgi wieczystej rozwód sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości szarpanie szczypanie uchylenie obowiązku alimentacyjnego umowa o dzieło uprowadzenie dziecka a władza rodzicielska wartość nieruchomości obciążonej kredytem hipotecznym w razie podziału majątku wspólnego wniosek o uchylenie mandatu współwłasność rzeczy własność budynku wzniesionego na cudzej działce zakup rzeczy w czasie konkubinatu zaspokojenie roszczenia z majątku współmałżonka dłużnika zgoda wspólnoty mieszkaniowej na prowadzenie w mieszkaniu działalności gospodarczej zgoda wspólnoty mieszkaniowej na zmianę przeznaczenia lokalu zgoda współmałżonka na zaciągnięcie zobowiązania zobowiązanie zaciągnięte bez zgody współmałżonka zrzeczenie się dziedziczenia